!!!Reklamy do rubriky Reklamy!!!<--- Jinak mažu!!!

Omlouvám se, ale zase tu nebudu nejspíš do konce června.

Hlasujte pro Chiyo Mizuki zde!D.N.Angel:Recenze

10. srpna 2010 v 10:46 | Chiyo Mizuki
DN Angel
Počet episod: 26
Režisér: Koji Yoshikawa, Nobuyoshi Habara
Rok vydání: 2003
Žánr: akční, romantické, tragické, fantasy | Aktualizace recenze: 22.7 08
Daisuke Niwa je vcelku normální kluk. Ne moc oblíbený ani moc nenáviděný, prostě normální. Žije jen matkou, dědem a podivným králíkem With který vydává podivný zvuk "kyuu". Ti se věnují čemusi jako magie a na Daisukeho neustále nastavují různé pasti a překážky.
Jde o jakýsi trénink ale Daisukemu to nedojde a tak až do čtrnáctých narozenin neví o co jim vlastně jde. V den jeho narozenin se ale stane něco, co mu doslova převrátí život. Když chce vyznat lásku holce, která se mu líbí, místo toho, aby jí dal milostný dopis, tak se promění v legendární fantomního zloděje Darka Kaitou. Legendární fantomní zloděj zní dost vznešeně (a je to také dost přenesnený překlad), tak si nejšpíš nepředstavíte to, co Dark doopravdy je. Sedmnáctiletý kluk s fialovýma vlasama a černýma křídlama. Daisuke je šokovaný a tak to honem jde říct matce a dědovy, ale ti se jen usmějí a řeknou "právě v čas".
Schopnost proměnit se v Darka se v rodině Niwa dědí z generaci na geneeraci. Daisuke tak začně přes den žít jako normální kluk a v noci v podobě Darka krade různé artefakty které mu matka s dědem určí. Jak ale musí být, je tu i jeden "zloduch". V těle Daisukeho spolužáka Hiwatari sídlí odvěký nepřítel Darka, Krad. A tak začně boj mezi dvěma "anděli"
Toto anime, přestože to tak nevypadá, je pro holky. Spousta romatických chvíli a neuvěřitelně afektované reakce postav. Naštěstí tu jsou romantické a bojové scény dobře vyváženy. Daisuke se ovšem časem vyjeví tak neuvěřitelně "hodný a milostrdný" že to normálnímu člověku příjde až enormní a další věc kterou jsem nepochopila je, proč musí Dark neustále krást, když Niwovi mají "krámů" plný sklep. Tohle anime je také jeden velký paradox - hlavní "hodný" hrdina se jmenuje Dark což v překladu znamená temný, vizuálně vypadý jak emo a káždého jenom schazuje, zato Krad vypadá jak apoštol a přitom je ten, kdo ničí a zabíjí.
Anime je to vhodné pro holky na základní škole, které nestojí o pořádný děj, jen o příběh silně smýchaný s romantikou. Nevím co mě před dvěma lety vedlo to celé shlédnout, protože dnes bych to označila spíše jako jednu velkou slátaninu romantiky a bojů.

Zdroj: mrkev-chan.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama